Lajme

Përurohet hoteli me 5 yje në Tiranë/ Klosi: Shenjë e rritjes së cilësisë në turizëm

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, i pranishëm në përurimin e hotelit MK Group, investim i Tirana Biznes Park, tha sot se “ardhja e një emri të madh në Tiranë e një hoteli me 5 yje është një shenjë e mirë e investimeve në fushën e turizmit dhe pranimi nga të gjithë tashmë, që Shqipëria po shndërrohet në një destinacion i jashtëzakonshëm turistik”.

Në fjalën e  tij në ceremoninë e përurimit, ku ishte i pranishëm edhe ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, përfaqësues të kompanisë MK Group, etj, ministri Klosi theksoi se “ceremonia e hapjes së hotelit MK Group pranë Rinasit, në Tiranë është një shenjë e jashtëzakonshme në kuadër të përfundimit të pandemisë dhe dhënies së një shenje të fortë se Tirana në Shqipëri do të shërbejë për të promovuar jetën e mirë dhe natyrën, do të shërbejë si një mekanizëm shumë i fortë në jetën ekonomike në vend”.

“Realizimi në kohë rekord i këtij projekti shumë të rëndësishëm për hotelerinë shqiptare  me mbi 80 dhoma ofron standardet me 5 yje në vend.

Ky hotel është shenjë e jashtëzakonshme e rritjes së cilësisë të asaj që duam të arrijmë në Shqipëri dhe shumë shpejt do të jemi konkurrent në rajon”, – nënvizoi Klosi.

Sipas tij, ardhja e kompanisë së dytë gjermane e emrave me 5 yje do të shërbejë që të ketë më shumë kërkesa për Shqipërinë, më shumë personel të punësuar.

“Veç të tjerave këto investime u krijuan pa burokraci dhe me zero problematik”, – tha Klosi.

Ambasadori gjerman Zingraf tha se “është shumë mirë të kem fatin të përuroj një hotel këtu në Tiranë dhe të prezantoj këtë hotel, këtë investim të madh gjerman dhe të jem këtu me Ministrin e Turizmit dhe Mjedisit. Hapësira është e madhe dhe jam i gëzuar që shoh këtë punë të realizuar”.

Ndërsa përfaqësuesi i kompanisë MK Group u shpreh se “jemi të gëzuar që përfunduam hotelin në Tiranë, në Shqipëri. Zbuluam njerëz miqësorë në Shqipëri dhe jemi të gëzuar që t’ju themi mirëserdhët turistëve nga e gjithë bota në hotelin me 5 yje në Tiranë”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: