Lajme

Pesë vjeçarja varet nga një dritare pesë-katëshe pasi ra nga ballkoni

Një vajzë kineze është shpëtuar pasi mbeti në mes dritares në afërsi prej 15 metra mbi tokë. Sipas dëshmitarëve, pesë vjeçarja u var nga korniza metalike ndërsa kishte mbetur pa mbikëqyrje në shtëpi. Fëmija u raportua se u tërhoq përsëri nga disa fqinjë. Vajza u vu re duke u lëkundur në mesditë në mënyrë të rrezikshme në një kompleks banesor në qytetin Zaoyang në provincën Hubei qendrore të Kinës, sipas Pear.

Ajo dyshohet se ishte duke luajtur në ballkon. Një dëshmitare e njohur me mbiemrin e saj Li tha që ajo pa vajzën që po luftonte në ajër pasi dëgjoi njerëz që bërtisnin përtej rrugës. Për fat të mirë, disa fqinjë të tjerë dyshohet se kishin nxituar në shtëpinë e vajzës. Ata fqinjë më pas e ngritën vajzën dhe e tërhoqën atë përsëri para sigurisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: