Lajme

Pësoi sulm në zemër teksa drejtonte makinën, 11-vjeçari i shpëton jetën babait

Një tragjedi është shmangur në Gjermani. Mësohet se një 43-vjeçar ka pësuar një sulm në zemër teksa po drejtonte makinën e tij.

Sipas mediave ndërkombëtare, me të në makinë ka qenë edhe djali i tij 11-vjeçar, i cili parandaloi tragjedinë.

Policia gjermane në njoftimin zyrtar ka bërë me dije se pasi pësoi sulmin në zemër, shoferi humbi kontrollin dhe doli në korsinë tjetër, duke u përplasur me një makinë tjetër. Ndërkohë, djali i tij, një pasagjer, ka arritur të kapë timonin dhe të ndal mjetin në shiritin ndihmës.

Ai më pas i ka telefonuar ndihmës së shpejtë që babanë e tij e dërgoi në spital, kurse policia ka vlerësuar se dëmet materiale shkojnë në rreth 4.000 euro. Ndërkohë, të gjithë po flasin për veprimin e të miturit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: