Lajme

“Pini një kafe për qejf”, i riu në Tiranë tenton të korruptojë policët me 50 mijë lek

Një 22-vjeçar në Tiranë, i dehur në timon ka tentuar të korruptojë policët në mënyrë që t’i shpëtojë ndëshkimit. Pas testit i riu rezultoi me 0.88 mg/litër, që do të thotë se ishte nën efektin alkoolit. Për të shmangur ndëshkimin ai kishte futur në lejen e qarkullimit 50 mijë lek të vjetër.

Biseda mes policit dhe të riut:
Polici: Kush është arsyeja që fut lek në lejen e qarkullimit? I riu: Pini një kafe për qejf. Polici: Po pse duhet ta pijë atë kafe unë? Se ke konsumuar alkool ti ? Ti ke konsumuar alkool dhe kjo është arsyeja që fut lek. Njoftimi i policisë:

Gjithashtu, efektivët e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, gjatë kontrolleve parandaluese për përdorimin e alkoolit, në rrugën “Sadik Petrela”, kanë konstatuar një shtetas që po drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit. Gjatë kryerjes së veprimeve policore, drejtuesi i mjetit, shtetasi me iniciale A. H., 22 vjeç, i ka ofruar punonjësit të Policisë, një kartëmonedhë me prerje 5000 lekë të rinj, me qëllim shmangien e testimit për alkool. 22-vjeçari u arrestua në flagrancë për veprën penale “Korrupsioni aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: