Lajme

Piramida e Tiranës, Rama nxjerr pamje nga punimet: Qendra më e madhe e teknologjisë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamjet nga punimet në Piramindën e Tiranës e cila është projektuar si qendra e inovacionit të teknologjisë digjitale. Rama shprehet se ai është një projekt arkitektonik i studios së famshme hollandeze MVRDV, më i madhi në rajon.

“Mirëmëngjes dhe me vullnetin që planet e këtyre të rinjve plot pasion për teknologjinë, t’i bëjmë një realitet të ri shqiptar, ku Piramida si qendra e inovacionit e teknologjisë digjitale më e madhja në rajon, të jetë një pasqyrë kuptimplotë e këtij transformimi, ju uroj një ditë të mbarë ***një projekt arkitektonik i studios së famshme hollandeze MVRDV”, shkruan Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: