Lajme

Pista/ Pengmarrja e 49-vjeçarit në Kamëz, ku janë përqendruar hetimet

Jak Prenga është 49-vjeçari i marrë peng një ditë më parë në Kamëz, ndërsa ende nuk ka asnjë informacion mbi vendndodhjen e tij.

Prenga kishte blerë një makinë disa kohë më parë shumën e parave me të cilat e kishte bërë të tijën nuk e kishte shlyer të gjithën, ndërsa dyshimet e policisë janë se kjo mund të jetë edhe arsyeja e pengmarrjes së tij nga dy persona të maskuar.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “London” rreth orës 11:45  të ditës së djeshme, ndërsa skena është regjistruar edhe nga kamerat e sigurisë së bizneseve në zonë, të cilat janë sekuestruar, por që identifikimi i autorëve ka qenë i vështirë për shkak se kanë qenë të maskuar.

Qytetarë të shumtë e kanë parë ngjarjen për të cilën thonë se dy persona e kanë marrë Prengën me forcë pas një debati mes tyre duke e futur në makinë dhe më pas janë larguar me shpejtësi.

Ndërkohë, që pista kryesore për të cilën dyshon policia është ajo për borxhe, nga ana tjetër mendohet se autorët bashkë e pengun në makinë janë larguar drejt Fushë-Krujës në vendin e njohur si “Ura e Gjolës”, por ende nuk ka gjurmë që të mund të çonin në gjetjen e tyre.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close