Lajme

Piu ilaçe, dështon plani i të burgosurit në Drenovë, çfarë iu vodhi mjekëve

Nje rast i paprecedente ka ndodhur në burgun e Drenoves në Korçe. Një i burgosur në burgun e Drenovës ka konsumuar një sasi ilaçesh dhe më pas është dërguar në spitalin e Korçës për të marrë ndihmë mjekësore.

Sipas Abc  pas kurimit në spital, dyshohet se ai ka vjedhur nga dhoma e mjekimit një bisturi, mjet i cili i është kapur gjatë kontrollit nga ana e policisë së burgjeve. Ky person mund të jetë i paraburgosur në IEVP Drenovë ose i burgosur i sigurisë së zakonshme, fakt i cili pritet të zbardhet nga hetimet e mëtejshme. Ende nuk janë zbardhur detaje të tjera nga kjo ngjarje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close