Lajme

Plagoset me thikë 22-vjeçari shqiptar në Greqi, ja çfarë ka ndodhur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku i ri shqiptar është plagosur me thikë nga tre persona.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së shtunës në një lokal nate, në Artemisa. Sipas raportimeve të mediave helene, tre personat janë përleshur me 22-vjeçarin shqiptar, kur papritur njëri prej tyre ka nxjerrë thikën dhe ka plagosur të riun, i cili ka mbetur i plagosur.

Pas ngjarjes, tre autorët hipën në një makinë dhe u larguan. I plagosuri i ka ndjekur me mjetin e tij, derisa në kryqëzimin e rrugëve Artemisos dhe Salaminos ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me një farmaci.

22-vjeçari është dërguar me ambulancë në spital, ndërsa Policia po punon për arrestimin e tre autorëve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close