Lajme

Plagosja e 11-vjeçarit në Pukë/ Policia jep detaje: Identifikohet autori, si ndodhi ngjarja

Policia ka dhënë versionin zyrtar të plagosjes me armë zjarri të 11-vjeçarit në Pukë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin “Dom Gjegjan” rreth orës 16:20.

Sipas policisë, 17- vjeçari me iniciale R.C. ka qëlluar me armë zjarri drejt 11-vjeçarit duke e plagosur në këmbë.

Paraprakisht dyshohet për një ngjarje aksidentale. I mituri është dërguar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Policia po punon për kapjen e autorit 17-vjeçar.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 16:20, në fshatin “Dom Gjegjan”, Pukë, në rrethana ende të paqarta  është plagosur me armë zjarri, një i mitur 11 vjeç, i cili po dërgohet në Spitalin e Traumës Tiranë.

Falë veprimeve të shpejta hetimore është bërë identifikimi i autorit të dyshuar  të ngjarjes, shtetasi R. C. 17 vjeç dhe po punohet për kapjen e tij.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë  po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close