Lajme

Plagosja e Martinajt/ SPAK lëshon urdhër-arresti për Ervin Matën, i përfshirë në masakrën në ish-Bllok

Urdhër-arresti për Ervin Matën, një emër i njohur për drejtësinë edhe për përplasjen e bujshme që ka pasur me Ervis Martinajn në 2018 në një lokal në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë një nga shoqëruesit e Martinjat, Fabjan Gaxha nga ish-komandoja Merviol Bilo.

SPAK ka lëshuar në total 11 urdhër arreste, mes tyre edhe edhe për Erzen Breçanin, ish-drejtues i policisë në kohën e qeverisjes së Berishë, djalin e tij të madh, si dhe shefin e krimeve në komisariatin nr6.

Akuzat janë nga pastrim parash, grup i strukturuar kriminal, trafik droge, sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje të autorit të krimit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close