Lajme

Plazh në janar/ Fundjava e acartë në Durrës s’ndalon qytetarët të shijojnë detin

Dy qytetarë kanë zgjedhur të notojnë në Adriatik në temperatura aspak të zakonta. Gjatë fundjavës, zona e Plazhit është e mbushur me qytetarë vendas dhe turistë.Pavarësisht temperaturave të ulëta, qytetarët kanë shfrytëzuar motin me diell, për të kaluar të dielën pranë bregdetit.

Megjithëse, preferenca e shqiptarëve këto ditë është të udhëtojnë drejt qyteteve ku ka borë, kryesisht drejt juglindjes., nuk mungojnë besnikët e bregdetit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat në Durrës këtë të diel prekin vlerat minimale -1 gradë celsius dhe maksimale 5 gradë celsius. Por durrsakët, të cilët e kanë zakon një shëtitje pranë jodit të detit dhe ku mund të ruhet distance fizike nuk janë ndalur.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close