Lajme

Plot me emigrantë drejt Kosovës, arrestohet 19-vjeçari

Në pranga ka rënë 19-vjeçari K.S, pasi është kapur teksa po transportonte emigrantë të pagjashëm drejt Kosovës, kundrejt pagesës. I riu i cili po udhëtonte me automjetin e tij tip “Hyundai”, u evidentua dhe arrestuar nga policia në Autostradën Kalimash-Morinë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: