Lajme

Po dilte nga shtëpia, do shkonte në punë. Oh si ia morën jetën Vlonjatit…iku aq i ri. Policia detaje rrëqethëse

Kreshnik Dashaj, 34 vjeçari i cili u gjet i pajetë këtë të mërkurë në afërsi të banesës së tij dyshohet të jetë v r arë. Këtë e konfirmon policia e qytetit bregdetar, e cila disa orë pas ngjarjes ka dhënë informacionin e parë zyrtar dhe thotë se pas hetimeve paraprake, në trupin e 34 vjeçarit, konkretisht në pjesën e pasme të shpatullës është konstatuar një p lagë e cila dyshohet të jetë shkaktuar nga a rmë z jarri.“Në lidhje me ngjarjen ku në orët e para të mëngjesit të sotëm u gjet një person i pajetë në afërsi të banesës së tij në lagjen “Kushtrimi”, ku nga veprimet paraprake rezultoi pa shenja dh une, ju informojmë se:

Pas hetimeve të mëtejshme, nga ekspertiza e plotë mjeko-ligjore, në trupin e 34 vjeçarit K.D, konkretisht në pjesën e pasme të shpatullës është konstatuar një p lagë e cila dyshohet të jetë shkaktuar nga a rmë z jarri. 34 vjeçari punonte në një firmë këpucësh në qytetin e Vlorës dhe nga ana e Policisë nuk njihet si person me precedent penal.Në Policinë e Vlorës është ngritur një grup i posaçëm hetimor me qëllim dokumentimin dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes. Vijojnë hetimet e mëtejshme në bashkëpunim me Prokurorinë për sqarimin e rrethanave dhe vendosjen para përgjegjësisë penale të autorit/ve”, bën me dije policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: