Lajme

Po kalonte rrugën/ Makina hedh në ‘ajër’ shqiptarin, vdes në vend babai i dy fëmijëve (EMRI)

Një shqiptar humbi tragjikisht jetën mbrëmjen e së martës në Chieti të Italisë, pasi u përplas nga një automjet.

Viktima është 49-vjeçari Roland Muça, baba i dy fëmijëve dhe jetonte në Francavilla. Sipas mediave italiane, ai sapo kishte mbledhur hurma nga një pemë dhe u përplas teksa kalonte rrugën nga një makinë që drejtohej nga një 65-vjeçar.

Ky i fundit ndaloi dhe njoftoi shërbimet e emergjencës. 45-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, por fatkeqësisht nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close