Lajme

Po karikonte telefonin, rrufeja i merr jetën 18-vjeçares

Ajo po karikonte celularin kur shtëpia e saj u go dit nga rrufeja. Radja Ferreira de Oliveira, 18 vjeçe nga Santarem, në komunitetin Francisco do Carapanari në rajonin e Eixo Forte, në Brazil, humbi jeten nga nga rryma elektrike.

Tra gjedia ndodhi të dielën. Siç raportohet nga shtypi vendas, vajza që shikoni në foto u mbërthye nga një go ditje elektrike dhe u paralizua ndërsa po përdorte pajisjen e lidhur me prizën e energjisë.

Para se të arrinte ambulanca, anëtarët e familjes i kishin dhënë ndihmën e parë dhe më pas e kishin transferuar në urgjencën spitalore ku u shpall vd ekja e saj.

Adilson Soares, një infermiere që ishte ndër të parat që u kujdes për vi ktimën e re, tha se “ajo erdhi pa shenja jete kur ne po përpiqeshim të kujdeseshim për të. Mjeku në detyrë konfirmoi se ajo kishte vd ekur”.

Pas vd ekjes së Oliveira, zyrtarët paralajmëruan për rreziqet që lidhen me përdorimin e një telefoni celular ndërsa ai ende është duke u ngarkuar ose ndonjë pajisje tjetër shtëpiake, veçanërisht gjatë një stuhie.

Shkarkesat elektrike kanë alarmuar vendin pasi vetëm javën që u mbyll vd iqën tre persona

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: