Lajme

Po lahej në Gjirin e Lalëzit, shpëtohet nga mbytja 50-vjeçari bashkë me mbesën

Një pushues është shpëtuar nga mbytja teksa po pushonte në plazhin e Gjirit të Lalëzit.

Në mesditën e së hënës, M. Kastrati 50 vjeç është ndjerë keq, ndërsa po lahej në det. Policia kufitare që po patrullonte në zonë ka ndërhyrë për shpëtimin e tij. Paraprakisht dyshohet se 50-vjeçari nga Rrashbulli i Durrësit mund të ketë kaluar një parainfarkt.

Në rrezik mbytjeje ka qene dhe mbesa e tij 13-vjeçare. Pas nxjerrjes ne breg dhe ndihmës nga familjarët dhe policia kufitare, të dy janë jashtë rrezikut për jetën./tch

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close