Lajme

Po ndërtonin pa leje në Sauk dhe Kashar, nën hetim penal dy banorë

Dy shtetas janë procedura penalisht, pasi është konstatuar se po ndërtonin pa leje në Kashar dhe në Sauk.

Policia njofton se është proceduar penalisht shtetasi S. H., 57 vjeç,  sepse në fshatin Kashar, në një objekt, u konstatua duke kryer punime ndërtimi, pa lejen e organeve kompetente.

Sakaq edhe për shtetasin V. N., 61 vjeç, ka nisur procedimi penal, pasi në Sauk, në banesën e tij, u konstatua duke kryer punime ndërtimi, pa lejen e organeve kompetente.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: