Lajme

Po peshkonin ilegalisht, grekët kapin shqiptarët, bllokohet varka

Dy shqiptarë janë ndaluar në Greqi pasi u kapën duke peshkuar në ujërat e Liqenit të Prespës pranë Follorinës. Të dy peshkatarët të moshës 41 dhe 47 vjeç kishin hedhur rrjetat dhe po peshkonin me varkë pa u shqetësuar duke harruar se kishin kaluar në ujërat greke. Policia kufitare greke ka bllokuar varkën dhe rrjetat.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close