Lajme

“Po plas”/ ‘Shpërthen’ Braçe: Tregtarët dhe grumbulluesit e politikës s’blejnë me fatura! Mundi i bujkut paguhet zero

Deputeti socialist Erion Braçe ka vijuar akuzat për skemën e grumbulluesve në Lushnje të cilët sipas tij abuzojnë me mundin e prodhuesve.

Braçe shprehet se bujku merr vetëm lekët e shpenzimeve ndërsa mundi i tij paguhet me zero lekë.

Ai shton se për shkak të regjimit fiskal asnjë tregtar apo grumbullues i politikës nuk blen me faturë.

Statusi i plotë i Erion Braçes

PO PLAS! (Jo nga vapa se nuk eshte)

Nje ore e plote me bujqit ne

TREGUN E LUSHNJES:

– SPECI I KUQ-KAPI, kjo cilesi 35-40 leke

– PATELLXHAN, kjo cilesi 15-20 leke

– PJEPER, kjo cilesi dhe me nje arome fantastike 25-30 leke

– PJESHKE, kjo cillesi 40 leke

– NEKTARINE, e embel, kjo cilesi 50 leke

Tani, pasi te lexosh ketu, zbrit tek tregu i lagjes e PYET PER CMIMIN;

E KUPTON SA FITON TREGTARI TANI?

Bujku thjesht po merr tani leket e shpenzimeve; mundi i punes paguhet zero.

Ja pse po plas!

Aaaaaa qe mos harroj, per shkak te rregjimit fiskal, asnje tregtar sic cdo GRUMBULLUES i politikes xhanem, NUK BLE ME FATURE! Ndaj ne kete vend fitojne gjithnje tregtaret e asnjehere prodhuesit!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close