Lajme

Po punonte me frezë, 39-vjeçarit i shpërthen granata në mes të arës

Një granatë e vjetër ka shpërthyer në fshatin Shqitas të Maliqit duke lënë të plagosur një fermer.

Ky i fundit me iniciale H.S. rreth 39 vjeç ka shkuar për të marrë ndihmë mjekësore në Spitalin e Korçës. Ai ka pësuar dëmtime në dorë.

39-vjeçari u plagos teksa ishte duke punuar me një mjet bujqësor tip frezë në tokën e tij dhe ra në kontakt me një granatë. Grupi h etimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes. 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: