Lajme

Po punonte në ndërtim, shqiptari rrëzohet dhe plagoset rëndë në kokë

Një 47-vjeçar shqiptar ka përfunduar në spital me plagë të rënda pas një aksidenti në kantierin e ndërtimit ku punonte. Shqiptari me inciaile A.C që jetonte në Foligno, Itali, ishte duke punuar në “Montioli”, pranë Manciano kur mori një goditje të fortë në kokë. Por se si ndodhi ky aksident i rëndë ende nuk është zbuluar dhe policia po merret me zbardhjen e plotë të dinamikës së ngjarjes. Sipas mediave italiane ishin kolegët e tij ata që njoftuan ambulancën menjëherë pas incidentit të rëndë që shqiptari pësoi. Për shkak të plagëve të marra dhe gjendjes së rënduar shëndetësore, shqiptari u shtrua në spital në Njësinë e Kujdesit Intensiv dhe mjekët janë ende të rezervuar për gjendjen e tij.

jithësi flasin. Kledi: Lidhja e gjatë? Donaldi: E kam pasur deri para pak muajsh lidhje të gjatë. Kledi: Para se të futesh? Shkaku që je ndarë kjo?

Donaldi: Kush? Semi: Jo, jo para se të futej. Para disa muajsh. Donaldi: Shkaku ishin shumë gjëra, s’ishte vetëm një. Fifi: Po pse je nda? Donaldi: Se u bënë shumë gjëra bashkë. Kledi: Sa vite ishit bashkë? Donaldi: 2 vite e gjysmë. Kledi: Bashkëjetonit? Donaldi: Po Kledi: Ou, moshë më e vogël? Donaldi: Më e madhe Kledi: Sa? Donaldi: 2 vite e gjysmë – 3 Semi: 3 vite. Ylli bukur Fifi: Të gjithë e dinë se ka qenë me Bora Zemanin Kledi: Se njoh Donaldi:Po se njeh ti Fifi: Është moderatore. A e ke pa “Për’puthen”? Kledi: Po. Ajo zeshkania? Ajo është yll. Kena një shije daku. Është kompliment.

Donaldi: Po jemi çift pra, mendojmë njësoj.  Kledi: Shumë e mirëFifi: A keni raporte të mira tani? A jeni nda mirë apo keq?Donaldi: Jemi ndarë keq. Jemi ndarë me debate, me diskutime me shumë gjëra. Nuk është se jemi ndarë se duhet të ndahemi se nuk bëjmë për njëri-tjetrin.Semi: Këta vdesin për njëri-tjetrin Kledi: Edhe unë mendoj Semi: E di shumë mirë Fifi: A e do? Donaldi: S’di ta them Fifi: A të mungon  Donaldi: Më mungon, nuk di ta them. Jam shumë i turbullutFifi: Për çfarë?Donaldi: Për gjërat që kanë ndodhur. E ke parasyshFifi: Çfarë situatash kanë ndodhur? Kledi: Xhelozi?

Donaldi: Po të gjitha bashkë kanë qenë, xhelozi. Thjesht ziheshim shumë. Mund të ziheshim gjithë ditën rritje 4-5 minuta mirë, 10 minuta, 1 orë mirë, e gjatë gjithë kohës ziheshe. Kapeshim për gjëra pa lidhje. E pastaj u bë e vështirë. Nuk u ndamë se nuk duheshim. Fifi: Jeni nda se lidhje toksikeSemi: Janë shumë të njëjtë. Janë fotokopje e njëri-tjetrit. Thjesht njëri është çun e tjetri është gocë.Donaldi: Po jemi të njëjtë Semi: Të dy gjela Donaldi: Ajo është femra që unë kam dashur më shumë gjithë jetënFifi: Kur të dalësh nga këtu a mendon për ta takuar?Donaldi: Se di, se di realisht. Semi: Ishin dy njerëz që sa u takuan, dukeshin se kishin një jetë që ishin njohur dhe direkt ishin shumë të dhënë pas njëri-tjetrit. tifikimin dhe kapjen e autorit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: