fbpx
Lajme

“Po s’kam moj zemër, boll tani”, efektivja e Policisë shkon zvarrë për të bërë tamponin, epidemiologia zbulon skandalin: Kam vetëm për urgjenca (Video)

Një efektive policie e cila dyshon se është e infektuar me Covid-19 është paraqitur në një qendër shëndetësore në Elbasan pasi kërkon t’i bëhet tamponi, për shkak se ka disa ditë me shenja. Prej 5 ditësh ajo ka hasur në refuzimin e mjekëve epidemiologë për kryerjen e tamponit, ku nxirret në pah dhe mungesa e tyre në strukturat shtetërore. Njëra prej tyre thotë se ka tamponë vetëm për rastet e urgjencës, pasi nuk ka furnizim nga Tirana.

Qytetarja: Unë dyshohem për Covid, tani t’i infektoj të gjithë unë ata. Kam folur me mjekun e familjes, dhe më ka thënë që duhet të bëj tampone.

Mjekja epidemiologe: Nuk kam fare tamponë moj zemër. Kam vetëm për urgjencë spitalore po boll tani Mësohet se në Elbasan gjatë këtyre ditëve nga 328 kërkesa të drejtuara pranë ISHP-së së qytetit për bërjen e tamponit, gjatë 5 ditëve janë kryer vetëm 8 tamponë. Ndërkohë Faxëeb.al raportoi dje se një situatë e ngjashme është dhe në Peqin, ku si zgjidhje qytetarëve u është kërkuar që të shmangin daljet nga shtëpia.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button