BotaLajme

Po ushqehej me gji, humb jetën foshnja e sapolindur

Një ngjarje rëndë ka ndodhur në Uells ku një foshnjë, e cila kishte vetëm 3 ditë që kishte lindur vdiq në shtrat midis prindërve të saj pasi u ushqye me gji nga nëna e saj.

Patologët thanë se shkaku i saj i vdekjes nuk mund të përcaktohej. Ajo filloi të ushqejë me gji Lunën rreth orës 21:30 dhe të dy prindërit e rraskapitur ranë në gjumë.

Nëna e saj u zgjua katër orë më vonë për të zbuluar se Luna nuk po reagonte dhe u deklarua e vdekur nga ndihmësit e mjekut 50 minuta më vonë.

Luna lindi dy javë para kohe në 9 maj 2020, nga operacioni cezarian i urgjencës. Një ekzaminim pas vdekjes u krye, por shkaku i vdekjes u regjistrua si “i papërcaktuar”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: