Lajme

Pogradec/ Makina me sirianë tenton t’i shpëtojë policisë, përplaset me trotuarin, por… (VIDEO)

Policia e Pogradecit është vënë këtë mbrëmje në ndjekje të një automjeti me sirianë. Sipas raportimit të gazetares Lorena Kodra për “BalkanWeb”, kur mjeti ka pikasur postbllokun e policisë në hyrje të qytetit, ka ikur me shpejtësi në kundra vajtje në një rrugë paralele, por është përplasur pranë një trotuari tek lumi i qytetit.

Policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit dhe dyshohet të ketë pasur rreth 4-5 refugjatë në makinë. Ndërkohë policia është vënë në ndjekje të një mjeti tjetër tip Benz që hapte rrugën për mjetin tip ML me refugjatë. Drejtuesi i mjetit është larguar dhe është kapur disa qindra metra më tej nga policia midis pallateve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close