Lajme

Pogradec, përfshihet nga flakët, dhjetëra forca zjarrfikëse nisen drejt vendngjarjes

10 hektarë sipërfaqe toke janë përfshirë nga flakët në Malin e Thatë, në Pogradec. Bëhet me dije se në vendin e ngjarjes për ndërhyrje kanë shkuar 20 forca zjarrfikëses dhe pyjores së Bashkisë Maliq, si dhe ato të Pustecit. Zjarri ka rënë në majë të malit, në të cilën ndodhet kryesisht bimësi e ulët. Nga ana tjetër bëhet edhe më e vështirë ndërhyrja nga toka për shuarjen e zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: