Lajme

Policia britanike në pozitë të vështirë: Hajdùti shqiptar rikthehet dhe poston foto nga jeta luksit

Aleksander Vishaj është rikthyer në Britaninë e Madhe dhe kthimi i tij ka vendosur në pozitë të vështirë. Kjo gjë nuk ka kaluar pa u vënë re edhe nga mediat në vend. Sipas “The Sun” raporton se 32-vjeçari ka postuar foto të tijat duke “jetuar jetën” në Londër i veshur i gjithi me firmato.

Miku i reperit shqiptar Stresi, u dërgua nga një gjykatë britanike në Gjermani në prill, por pasi bërë tre muaj burg, ai u depërtua sërish në Shqipëri. Ndërkohë për këtë situatë ish-kryeinspektori i detektivëve të Met, Mick Neville ka thënë se janë lehtëesisht të depërtueshëm.

“Mesa duket kufijtë tanë kanë më shumë vrima se një sitë. Situata e kërkon të pyesim sesi u kthye ai në vendin tonë duke marrë parasysh çfarë ka ndodhur më parë. A e kaloi Kanalin me varkë apo përdori dokumente false. Sigurisht që nuk mund të ketë pasur mundësi për të siguruar një vizë për të ardhur këtu.”- tha Mick Neville Ndër të tjera Neville shtoi:Qeveria duhet të marrë kontrollin e kufijve dhe të mbajë qytetarët të sigurt nga kriminelët dhe terroristët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: