Lajme

Policia dhe FNSH “zbarkon” në lokalet e Vlorës

Policia e Vlorës dhe FNSH kanë filluar kontrolle intensive në lokalet e qytetit bregdetar në kërkim të personave me armë apo të shpallur në kërkim. Mësohet se aksioni po zhvilohet nga civilë e drejtues të policisë, ndërsa kontrolle janë kryer edhe në lokale që mendohet se frekuentohen nga persona në kërkim apo nga ata që lëvizin me a rmë me vete.

Mësohet se falë këtij operacioni janë arrestuar disa persona, por nuk dihet nëse të arrestuarit janë për armbajtje pa leje apo të shpallur në kërkim.   Policia dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë futur brenda ambienteve të këtyre bizneseve të maskuar dhe të a rmatosur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close