Lajme

Policia e Vlorës arreston hajdutin serial

Policia ka arrestuar një grabitës serial, dy shtetas të tjerë për shpërndarje të lë ndëve n arkotike dhe një 57-vjeçar i cili ushtronte d hunë ndaj nënës së tij. Në p rangat e policisë ka përfunduar shtetasin me iniciale Sh.C (59 vjeç) i cili akuzohet për 6 vjedhje të ndodhura në zonën e Finiqit. Gjithashtu uniformat blu kanë arrestuar edhe dy të rinj në Vlorë të cilët akuzohen për shpërndarje në d oza të vogla të l ëndëve n arkotike.

Njoftimi i plotë i policisë: DVP Vlorë/ Vihen në pranga 4 shtetas, shpallet në kërkim një tjetër, për vepra të ndryshme penale. Zbardhen dhe dokumentohen 6 vjedhje të ndodhura në Finiq, Sarandë. G oditet dhe një rast i shpërndarjes së lëndës n arkotike në doza të vogla në qytetin e Vlorës.

Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë, evidentimin dhe kapjen e autorëve, si rezultat i një pune intensive dhe të mirëorganizuar, specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisatiatin e Policisë Sarandë, arrestuan në flagrancë shtetasin Sh. C., 59 vjeç, banues në fshatin Levan, Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet se mengjesin e mbrëmjes së djeshme, ka vjedhur një shumë parash në dy banesa të ndryshme në pronësi të shtetases P. Ç, në Finiq, Sarandë.

Nga hetimet e kryera dhe provat e siguruara ka rezultuar se ky shtetas gjithashtu është autori i dyshuar i katër vjedhjeve të ndodhura më parë në territorin e Bashkisë Finiq, më konkretisht: Më datë 24.06.2021, ka vjedhur një shumë parash dhe disa vegla pune në banesën e shtetasit P. M; Më datë 11.07.2021, ka vjedhur 1 aparat celular të shtetases K. Y;
Më datë 07.08.2021, ka vjedhur disa orendi elektroshtëpiake në banesën e shtetases D. G;
Më datë 31.08.2021 ka vjedhur disa vegla pune në guroren e shtetasit F. Sh

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve, në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Vlorë, në vijim të kontrolleve në qytet për rritjen e parametrave të sigurisë dhe goditjen e paligjshmërisë në fushën e shpërndarjes së lëndës arkotike në doza të vogla, arrestuan në flagrancë shtetasin K. A., 18 vjeç dhe shpallën në kërkim shtetasin A. A., 27 vjeç, të dy banues në lagjen “Kushtrimi”, Vlorë.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj shtetasit K. A, dhe gjatë kontrollit të banesës së shtetasit A. A, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një sasi lënde narkotike cannabis sativa, një pjesë e ndarë në doza, të cilën këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin e shpërndanin, në qytetin e Vlorës

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisatiatin e Policisë Sarandë, ndaluan për veprën penale “Dhuna në familje”, shtetasen A. T., 57 vjeçe, banuese në Sarandë, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së saj.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Vlorë, arrestuan në flagrancë shtetasin Rr. M., 42 vjeç, banues në Vlorë, pasi u konstatua duke drejtuar automjetin, në gjëndje të d ehur. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: