Lajme

Policia greke ka goditur një grup të trafikut të lëndëve narkotike që vinte nga Shqipëria.

Një automjet nuk i është bindur policisë së Igumenices në aksin Sajadhe – Igumenicë në vendin e quajtur Rajo. Forca të shumta kanë vazhduar ndjekjen dhe kanë arritur të ndalojnë mjetin në qytetin e Igumenicës ku kanë arrestuar drejtuesin, 21-vjeç dhe pasagjerin 17-vjeç, të dy shqiptare. Brenda në mjet u gjetën dhe sekuestruan 5 pako me 2 kg 980 gram marijuanë që ishte destinuar të tregetohej në Korfuz.

Ndërkohë në Korfuz është arrestuar një shqiptar 27-vjeç, pasi akuzohet se në një zonë bujqësore të Korfuzit kishte fshehur 7 kg 170 gram marijuanë të cilat u sekuestruan.

Po ashtu gjatë një operacioni të policisë greke në Athinë, në një banesë në Nikaia, u gjeten dhe sekuestruan 39 pako me 41 kg marijuanë. Ne pranga, pronari i banesës, grek 32-vjeç.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close