Lajme

Pòlicia italiane zbulon rrjetin e pròstit*cionit: Vajzat shqiptare nxirreshin në rrugët e Italisë!

Një rrjet prostitucioni me vajza të reja shqiptare është zbuluar në qendër të Bolonjës, Itali. Si rrjedhojë e kësaj Policia Italiane ka marrë 11 masa paraprake.

Vajzat detyroheshin të prostituonin në zonën e Bolonjës midis rrugës Anzola, Emila, Valsamoggia dhe në apartamentet përreth qendrës.

Policia e Shtetit 11 masat e marra i referon si vepra penale: tentativë rrëmbimi, shfrytëzimi dhe asistim i prostituionit, përndjekjes dhe dhunës seksuale.

Kohëzgjatja e hetimeve, të koordinuara nga Policia e Bolonjës, kanë zgjatur mbi një vit. Masat e marra janë kundrejt shtetasve shqiptarë dhe italiane. Ndërkohë që detaje të tjera pritet të dalin në ditët në vazhdim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: