fbpx
Lajme

Policia “z bor” shoferëve problematikë/ U hiqet patenta 15 shoferëve në Tiranë, shkak shpejtësia e lartë

Kontrolli i Policisë Rrugore është tashmë një rutinë që bëhet cdo fundjavë me radar në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane të kryeqytetit.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se gjatë monitorimit me radar të rrugës interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë, përgjatë orëve të vona të mbrëmjes së djeshme, deri në orën 01:15 të mëngjesit të sotëm, u konstatuan 15 drejtues mjetesh me shpejtësi deri në 166 km/h, të cilëve ju tërhoq patenta. Ndërkohë që 14 drejtues mjetesh u nd ëshkuan me masë administrative për shpejtësi dhe ma novra të rr ezikshme në rrugë.

Këto kontrolle do vijojnë edhe në rrugët e brendshme të qytetit duke përdorur al kool testuesit, me qëllim parandalimin e drejtimit të mjetit nën ndikimin e al koolit apo në gjendje të de hur.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button