Lajme

Politika nderon kujtimin dhe sakrificat e Dëshmorëve të Atdheut

Me rastin e 74-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë, Presidenti Ilir Meta dhe Kryeministri Edi Rama zhvilluan homazhe sot në Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut.

Kreu i Shtetit Ilir Meta dhe Kryeministri Rama nderuan dhe u përulën me respekt para kujtimit, sakrificave dhe lavdisë së heroizmit të tyre, duke vendosur kurora me lule te Monumenti i “Nënës Shqipëri”.

Në këtë aktivitet të pranishëm ishin edhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe kryebashkiaku Erion Veliaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close