Lajme

Politikani italian qëllon emigrantin pas sherrit në lokal

Anëtari i partisë së djathtë të Lidhjes Italiane, Massimo Adriatici, ka vrarë me armë zjarri një emigrant maroken, pas një konfliktit në lokal. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar, ku Adriatici v rau marokenin 39-vjeçar, teksa u g rindën në lokal.

V iktima u indentifikua si Youns El Boussetaoui nga Maroku. Mediet italiane raportojnë se konfflikti mes politikanit Adriatici dhe emigrantit maroken ndodhi mbrëmjen e së martës në një lokal në zonën e Voghera, ku edhe ndodhën të s htënat me a rmë z jarri.

V iktima e shtyu dhe hodhi në tokë Massimo-n, ndërsa ky i fundit tha se a rma iu shkrep a ksidentalisht.

“V iktima e një s ulmi, ai u kundërpërgjigj dhe aksidentalisht shkrepi a rmën”, tha Salvini në një video të postuar në mediat sociale, duke shtuar se Adriatici ndoshta kishte vepruar në vetëmbrojtje, pasi El Boussetaoui mund të kishte një rekord penal.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: