Lajme

Prangoset një person në Mirditë (EMRI)

Ditën e sotme ne pranga të policisë ka rënë Dod Lalaj nga fshati Domigjon i Mirëditës, pasi u kap duke kultivuar kanabis në tokën në pronësi të tij në afërsi të banesës.

Gjithashtu gjatë kontrollit në një ambient tjetër afër shtëpisë atij iu gjetën dhe 4 kallëpe lëndë plasëse.  Mbi të arrestuarit rëndojnë veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe municionit”.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close