Lajme

“Prej të mërkurës nis një epokë e re për Shqipërinë”/ Rama njofton vendimin e rëndësishëm: Do ndalohet…

Kryeministri Edi Rama ka rikujtuar qytetarët se prej të mërkurës, 1 Qershor do të ndalohen qeset plastike një përdorimëshe.

Ndërsa ka publikuar një video në Facebook, Rama shkruan se do të nisë një epokë e re “për Shqipërinë patriotike”.

MIRËMËNGJES  dhe duke ju kujtuar se prej të mërkurës nis një epokë e re për Shqipërinë patriotike, me ndalimin e qeseve plastike njëpërdorimshe në favor të mbrojtjes së atdheut të fëmijëve tanë, ju uroj një javë të mbarë🙏”, shkruan Rama.😊

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close