Lajme

Presidenca ul flamurin kombëtar në gjysmështizë, Meta zbulon arsyen

Presidenca ka ulur sot flamurin kombëtar në gjysmështizë. Me një shënim në faqen e tij në Facebook, kreu i shtetit, Ilir Meta ka sqaruar edhe asryen e këtij vendimi.

Sipas Metës, kjo bëhet “Në nderim e mirënjohje të veprës së vyer të Presidentit të 41 të SHBA-ve, George H.ë Bush”.

Mesazhi i Metës 

Në nderim e mirënjohje të veprës së vyer të Presidentit të 41 të SHBA-ve, George H.ë Bush ndaj ndryshimeve të para demokratike në Shqipëri e qëndrimit të tij të palëkundur për liritë e të drejtat e shqiptarëve, veçanërisht në Kosovë, në vlerësim e respekt të thellë ndaj betejës së tij të palodhur për lirinë dhe shembjen e Murit të Berlinit, Flamuri Kombëtar në Institucionin e Presidencës është ulur sot në gjysëmshtizë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: