BotaLajme

Prifti pozitiv me variantin nga Afrika e Jugut, autoritetet në Selanik gjurmojnë kontaktet

Autoritete shëndetësore në Greqi janë vënë në alarm pas zbulimit të rastit të parë me variantin e Afrikës së Jugut të koronavirusit. Rasti u zbulua tek një prift 36-vjeçar në Selanik.  Sipas informacionit, prifti që rezultoi pozitiv, mori pjesë në një shërbim hyjnor në kishë.

Autoritetet kanë nisur gjurmimin e kontakteve të cilat janë të shumta. Sipas mediave greke, kontaktet e priftërinjve të metropolit, si dhe të besimtarëve që morën pjesë në meshë, janë izoluar. Ky variant i ri i virusit sipas ekspertëve transmetohet më shpejt. /abcnews.al

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close