Lajme

Primaret e Berishës/ Humoristi Jul Deda: Kam 20 vjet eksperiencë në shërbim të publikut. Kjo Tiranë s’buzëqesh më

Jemi mësuar ta njohim si një nga fytyrat më të njohura të showbizit shqiptar, por tashmë Julian Deda, është zyrtarisht një nga kandidatët për postin e kryebashkiakut të Tiranës, në primaret e Partisë Demokratike.

Eksperienca në skenat shqiptare sipas Dedës, shërben si përvojë edhe me elektoratin.

Sipas tij, pikërisht qyteti që e kam pritur 22 vjet më parë, “nuk buzëqesh më. Të streson me parkimin, pluhurin. Nuk marr përsipër të bëj gjithçka vete, por me një staf. Edhe në profesionin tim pa një staf të mirë nuk del dot në skenë. Thelbi i kësaj qasjeje është specialisti i mirë, ndërkohë që tani ka specialiste që punojnë për kryetarin.Tirana është qytet i të gjithëve, jo vetëm i demokratëve apo socialistëve. Unë në karrierë kam bërë për të qeshur të gjithë, demokratë dhe socialistë, pensionistë dhe fëmijë. Ajo që po kërkoj është enjtja gjë, t’i vihem në dispozicion të gjithëve”, vijon ai.

Pse Tirana dhe jo Shkodra e origjinës, për djalin e ikonës Zef Deda? “ Tirana është qyteti ku jetoj, ku kam ndërtuar familjen dhe ku ushtroj aktivitetin tim, në punë dhe në politikë. Këtu e blej bukën, jo në Shkodër. Plus që nuk ka shqiptar që nuk e do Tiranën, por kur vijnë këtu përballen me një kalvar në vete”, thotë Ded

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close