Lajme

Prishen 4 ndërtesa nga inspektoriati ndërtimor në Dukat

Inspektoriati ndërtimor urbanistik vendor, ka nisur këtë të enjte një aksion sa i përket shembjes së një sërë objektesh në qëndër të fshatit dukat. Aksioni ka nisur qysh në orët e para të mëngjesit dhe parashikon shembjen e një sërë objektesh, konkrretisht 4 objekte dy dhe tre katëshe. Aksioni vjen në funksion të restaurimit të qëndrës së Fshatit Dukat. Një projekt i kërkuar nga banorët e zonës dhe i prezantuar nga kreu i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, një muaj më parë gjatë dëgjesës publike e bërë me banorët e këtij fshati.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close