fbpx
Lajme

Prizreni përuron shtatoren e Skënderbeut, por e “zbret” nga kali

Me rastin e festës së 28 dhe 29 nëntorit, në Komunën e Prizrenit është bërë përurimi i shtatores së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, por ajo çfarë vihet re është se figura e heroit tonë kombëtar na shfaqet ndryshe nga çfarë jemi mësuar që ta shohim dhe më kryesorja është pa kalin e tij.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button