fbpx
Lajme

Probleme me justifikimin e pasurisë, shkarkohen nga detyra 3 gjyqtarë

Në një hark kohor prej 30 minutash, KPK shpalli sot vendime negative për tre anëtarë të sistemit të drejtësisë.

KPK vendosi shkarkimin nga detyra të Tritan Hamitajt, gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit Durrës. I njëjti vendim u dha edhe për kolegët e tij në Gjykatën e Apelit Administrativ, Arjan Qafa dhe Fioralba Prifti. Në seancat dëgjimore përkatëse, KPK konstatoi probleme në justifikimin e pasurisë së tyre.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button