fbpx
Lajme

Profecia e ‘The Simpsons’ godet sërish, parashikimi i protestave në ‘Capitol Hill’ është i frikshëm

Ngjarjet e fundit nga protestat në SHBA kanë tërhequr vëmendjen e mbarë botës, teksa disa e kanë cilësuar si fundin e demokracisë amerikane. Por një detaj tjetër është zbuluar së fundmi. Shumë fansa i kanë krahasuar trazirat e fundit me një episod nga seriali i famshëm The Simpsons. Episodi i 31-të i Halloëeen-it i transmetuar në 1 nëntor, titullohej “Treehouse of Horror” dhe përshkruante një skenë apokaliptike ku zjarret digjen nëpër vendlindjen e Simpsons, Springfield, së bashku me automjetet e përmbysur.

Imazhet kanë një ngjashmëri të habitshme me protestuesit e së mërkurës pro-Trump që hynë në ndërtesën e Kapitolit, ku nga përleshjet katër persona humbën jetën.

Një fans shkroi në Twitter: Një tjetër programim parashikues nga Simpsons! Gjithashtu disa fansa krahasuan fotografitë e një Viking që pozoi në dhomën e Senatit, të cilat kishin një ngjashmëri të madhe me një personazh të Simpsons, që qëndronte në majë të ndërtesës së Kapitolit dhe ngrinte një flamur amerikan.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button