Lajme

Protesta e madhe e studentëve, zbardhet programi i nesërm

Prej 6 ditësh, studentët po protestojnë para Ministrisë së Arsimit, ku kërkojnë uljen e tarifave të studimit, heqjen e tarifës shtesë, përmirësimin e kushteve të konvikteve etj.

Sot ata i kanë ripërsëritur kryeministrit Rama pas deklaratës së tij nga Facebook-u, të cilën ai e quajti ‘Dialog me studentët’, se ka kohë deri nesër që të plotësojë kërkesat e shkruajtura dhe nisur Ministrisë. Më poshtë keni edhe programin e protestës së madhe të studentëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close