Lajme

Protesta në Himarë për lirimin e tij, Fredi Beleri reagon nga burgu

Kryebashkiaku i zgjedhur në Himarë ka reaguar pas protestës në zonë për lirimin e tij.

Beleri nga burgu për median greke ‘Open’ është shprehur se ai është mirë dhe se po pret për vendimin e drejtësisë, edhe pse mund të jetë i vonuar.

Beleri: Jam mirë, jam i fortë. Jam duke pritur. Kanë kaluar 3 muaj, jam i vendosur të qëndroj këtu sa të duhet, të betohem kryetar bashkie dhe të shkoj atje ku më kanë emëruar himariotët.

Dua t’u them atyre të jenë të fortë, të presin dhe të kenë besim te Zoti dhe besim në luftë. Drejtësia mund të jetë e ngadaltë. Ndonjëherë më shpejt, ndonjëherë më ngadalë, por në fund fiton gjithmonë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close