Lajme

Protesta në Lezhë kundër rritjes së çmimeve, shoqërohen disa qytetarë nga policia

Protestë kundër rritjes së çmimeve është mbajtur dhe në Lezhë pasditen e sotme. Në qarkun e Lezhës u bënë tre protesta njëkohësisht. Në Dajç të Zadrimës, në rreth rrotullimin e Lezhës dhe në Laç. Për rreth një orë qytetarët bllokuan rrugët duke bërë thirrje që të ulen çmimet. Pas përfundimit, policia ka shoqëruar disa protestues.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close