Lajme

Protesta te Astiri, banorët: Kjo që po bëjn rilindasit vetëm Enver Hoxha do i kish zili

Banorët e Astirit kanë protestuar edhe të mërkurën kundër projektit të Unazës së Madhe.

“Ta harrrojnë që ne do t’i lirojmë shtëpitë tona. Ne ato i kemi bërë me shumë djersë në emigracion, ne nuk kemi nevojë për lëmosha. Lëmoshat t’ia japin të pastrehëve. Qeveri hajdute. Populli është më i pakënaqur se kurrë nga kjo qeverisje. Këto që po bëjnë rilindasit nuk i ka bërë asnjë qeveri, vetëm Enver Hoxha i ka zili”,- tha një nga banorët.

Prej rreth 2 muajsh banorët në formë qëndrese mblidhen çdo darkë për të ngritur zërin kundër këtij projekti dhe për të deklaruar se nuk do të lejojnë prishjen e banesave të tyre, duke bllokuar edhe rrugën kryesore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close