Lajme

PS fitoi bashkinë e Vlorës, si do të ndahen mandatet për këshillat bashkiakë. Ja kush e kryeson listën

Bashkia e Vlorës do të drejtohet nga kryebashkiaku Ermal Dredha i cili fitoi garën në zgjedhjet e 14 majit, përballë rivalit të tij Hysni Sharra nga koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’.

Deri më tani në të dhënat e përditësuara, ka përfunduar numërimi në 184/226 kuti ku bashkia Vlorë do të përbëhet nga 61 këshilltare dhe nga rezultatet e deri tanishme garën e udhëheq PS, e cila ka siguruar 33 mandate.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close