Lajme

“Pse më sheh keq”/ Sherr për parkingun mes dy personave në Tiranë: E di kush jam unë?!

Që shqiptarët janë gjaknxehtë, kjo gjë është vërtetuar me kohë dhe me raste konkrete. Përmendim këtu sherre të tipit “pse më sheh” të cilat në disa raste kanë degjeneruar deri në plagosje apo vrasje. Pikërisht një situatë e tillë ka ndodhur mes dy qytetarëve në Tiranë të cilët ishin duke dalë nga parkingu te “Plazza”. Sipas qyterarit që ka dërguar videon në redaksinë tonë, drejtuesi i mjetit të bardhë doli duke i thënë personit tjetër “pse shikon keq”.

Më pas situata është “nxehur” me fjalë, por për fat të mirë gjakrat janë ulur pasi ka ndërhyrë edhe policia dhe është shmangur ndonjë përshkallëzim i mundshëm i situatës.

Mesazhi i qytetarit:

Pershendetje. Para pak minutash tiran tek plaza. Ishin duke dal prej parkingut 24h dhe shoferi i makin te bardh doli duke i dhen pse shikon keq pastaj tonet u shtuan dhe nuk u merte vesh mire problemi ishte rradha ne parking besoj ngaqe kishte shum rradh dhe durimi fare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: