Lajme

PSG mposht Lensin, Neymar gol dhe asist

Paris Saint Germain bën detyrën përballë Lens në javën e 35-të të Ligue 1, duke fituar 2-1, rezultat që e ngjit qoftë përkohësisht në krye të kampionatit me 75 pikë. Parizienët shënuna nga një gol në cdo pjesë me Neymar (33’) dhe Marquinhos (u shërbye pikërisht nga Neymar 59’), ndërsa për Lensin golin e e vetëm e realizoi Gonago (61’). Skuadra e drejtuar nga Pochettino gjithsesi do të duhet t’I fitojë të tria sfidat e mbetura, ndaj Rennes, Reims dhe Brest për të ruajtur statusin e kampiones së Francës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: