Lajme

Publikohet fotoja e 34-vjeçarit që u plagos në Shkodër

Është publikuar fotoja e 34-vjeçarit Viçens Piroli, i cili mbeti i plagosur mbrëmjen e sotme në Shkodër (në fillim u raportua në Lezhë).

Mësohet se Piroli nuk është një emër i panjohur për policinë pasi ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar në tetor të 2021, për shkak se akuzohej për vrasjen e një shtetasi malazez, Momçillo Gjurishiç.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur në Ulqin në lokalin e viktimës, më 4 korrik 2021. Kjo vrasje dyshohej se lidhej me një tjetër vrasje të ndodhur në 2017.

Ndërkohë në lidhje me plagosjen e sotme, policia dyshon se Piroli ka fshehur ngjarjen pasi mund t’i kthehet në akuzë. Ka qenë një kushëri i tij, i cili e ka dërguar fillimisht në Spitalin e Lezhës dhe më pas u nis drejt Tiranës për trajtim më të specializuar.

Rrethanat e plagosjes janë të paqarta. Po ashtu i paqartë dhe kontradiktor ka qenë edhe vetë Piroli në dëshmitë paraprake.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: